XIV EDYCJA NAGRÓD
MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO - POMORSKIEGO

  

11 czerwca 2014 roku w toruńskim Dworze Artusa odbyła się Gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości zostały wręczone prestiżowe nagrody, wręczane przez marszałka Piotra Całbeckiego za wysokie dokonania w obszarach działalności kulturalnej, naukowej, edukacyjnej, społecznej, biznesowej … .

Nagrodę za całokształt działań na polu kultury i sztuki przyznano Markowi Czarneckiemu, który  jest laureatem wielu prestiżowych nagród krajowych i międzynarodowych w dziedzinie fotografii artystycznej i ilustracyjnej. Współpracuje z domami wydawniczymi w Polsce i Europie. Artysta ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Fotografie Marka Czarneckiego znajdują się w zbiorach muzealnych m.in. w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii i Arabii Saudyjskiej. Poprzez swoją przynależność do elitarnych międzynarodowych organizacji fotograficznych skupiających wybitnych twórców obrazu propaguje aktywnie Pomorze i Kujawy. Prezes Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.

W jubileuszowym roku 25-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu specjalne nagrody otrzymali wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński oraz senator Jan Rulewski.

Wśród nagrodzonych znaleźli się także m.in.: Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku; Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium” z Torunia; Maciej Figas, dyrektor Opera Nova w Bydgoszczy; Janina Ochojska  i Jurek Owsiak; dr hab. n. med. Marzena Anna Lewandowska; PESA Bydgoszcz SA; Fabryka Cukiernicza „Kopernik” SA w Toruniu.