FOTOGRAFIA REKLAMOWA

 


 

Wykonuję w studio fotografię reklamową dedykowaną promocji produktu, marki oraz idei. Kreując taka fotografie wykorzystuje możliwości studia fotograficznego, w którym stosuję zaawansowane techniki oświetleniowe łącząc je z multiplikacja zdjęć i końcowa postprodukcją wg opracowanego projektu fotografii.

 

W 200-metrowym studiu o 5-ciu metrach wysokości istnieje możliwość budowy wielometrowych planów fotograficznych jak również wykonywania ujęć z różnych wysokości. Studio wykorzystuje tylko światło sztuczne zarówno filmowe ciągłe jak i błyskowe, co w połączeniu z całkowitym zaciemnieniem pozwala wykorzystywać zarówno bardzo krótki czas błysku jak i bardzo długa ekspozycje nie zakłócona światłem z okien. Studio dysponuje setkami rekwizytów, jak również dziesiątkami teł od tych największych 3,6 metra umieszczonych pod sufitem aż po dedykowane tła do fotografii stołowej o unikalnych fakturach i strukturach plastiku, metalu lub drewna.

 

Studio dysponuje materiałami i technologiami umożliwiającymi stosowanie fotograficznych i filmowych efektów specjalnych takich jak dym, mgła, szron, śnieg, lód, kurz, pajęczyny itp.  O końcowym wyglądzie zdjęcia decyduje końcowa postprodukcja cyfrowa wykorzystująca kilkanaście różnorodnych programów. Pracuje na wydajnych komputerach a do oceny jakości obrazu zarówno w trakcie sesji fotograficznej jak i końcowej postprodukcji wykorzystuje monitory referencyjne EIZO pokrywające 97% przestrzeni barwnej Adobe 1998.

 

Końcowe fotografie drukuję na papierach o różnych właściwościach i fakturach, na 12-kolorowej drukarce EPSON. Na życzenie wykonywane są autorskie wydruki w standardzie DIGIGRAPHIE, o niezmienności koloru 70 lat i dłużej. Wydruki w standardzie DIGIGRAPHIE w oparciu o fotografie reklamową, kreacyjną lub krajobrazową są coraz częściej zamawiane jako prezenty dla zarządów firm oraz partnerów biznesowych.  

  

 


 

ANIMACJA FOTOGRAFICZNA

 


 

Przedstawienie przedmiotu lub grupy przedmiotów w postaci obrotowego (obracającego się motywu) na podstawie stworzonego mini scenariusza. Dzięki animacji fotograficznej istnieje możliwość zaprezentowania instrukcji działania i obsługi danego przedmiotu za pomocą fotografii.

 

  

 


  

FOTOGRAFIA PRODUKTOWA


 

Wykonuję fotografię produktów o zróżnicowanych gabarytach zarówno możliwych do postawienia na stole jak i tych możliwych do wniesienia do studia. Praktycznie oznacza to, że przedmioty wymagające makro fotografii jak i te kilku metrowe są fotografowane w sposób ukazujący ich wygląd lub parametry i funkcje dedykowane klientowi.

 

Wykonuję również sesje modowe z udziałem zaakceptowanych modeli jak również i te, w których model jest częścią aranżacji i ilustruje funkcje fotografowanego produktu.

 

 

 


  

FOTOGRAFIA SPOŻYWCZA


  

Studio dysponuje w pełni wyposażonym zapleczem kuchennym, umożliwiającym przygotowywanie potraw do zdjęć bezpośrednio przed ich fotografowaniem, jak również gromadzonymi od wielu lat setkami unikalnych akcesoriów do aranżacji tematów spożywczych, jak i do praktycznej stylizacji potraw.

 

Często do produkcji fotografii przeznaczonej na opakowania wykorzystuję makro fotografię umożliwiającą łączenie wielu drobnych elementów np. płatków kwiatów, liści, drobnych owoców w końcowe projekty gotowe do druku.  


GALERIA ZDJĘĆ

  


 

REPRODUKCJE DZIEŁ SZTUKI

 


 

Reprodukcje dzieł sztuki wymagają przeniesienia na obraz fotograficzny zarówno bardzo ostrego szczegółowego widoku struktury dzieła, w tym jego podłoża, jak również wiernego przedstawienia barw oryginału. Do tego celu wykorzystuję aparat średnioformatowy o rozdzielczości 80 MPx i rzeczywistej głębi koloru 16 bit na kanał. Aparat który wykorzystuje do reprodukcji to średnioformatowa Mamiya, która jest w stanie przenieść w 100% kolory z przestrzeni barwnej Adobe 1998.

 

Do wykonania fotografii stosowane jest światło ciągłe z żarówkami halogenowymi nadal posiadające najlepszy współczynnik odwzorowania koloru. W celu zapewnienia jakości reprodukcji dzieła sztuki posługuję się wzorcami barwnymi X-Rite na podstawie których generowane są profile barwne wykorzystywane do rzeczywistego przedstawienia koloru oryginału w danych warunkach świetlnych.

 

Samo fotografowanie odbywa się w studio pomalowanym na czarno, bez udziału świateł pobocznych, co gwarantuje najwyższą jakość reprodukcji i wierność przedstawianych kolorów. Olbrzymia rozdzielczość matrycy aparatu umożliwia szczegółowe przedstawienie struktury reprodukowanego oryginału.

 

 


  

MAKRO FOTOGRAFIA


  

Wykorzystuję zaawansowane techniki makro fotografii. Dysponuję specjalizowanymi obiektywami dedykowanymi do makro fotografii umożliwiającymi wykonywanie zdjęć w zakresie skali odwzorowania 1:5 do 1:1. Makro fotografia jest wykonywana aparatami z matrycą 50 MPxm lub 80 MPx (aparat średnioformatowy Mamiya).

 

Dysponuje również technologią składania głębi ostrości z kilku do kilkudziesięciu zdjęć składowych i otrzymywanie końcowego obrazu przedstawiającego fotografowany obiekt z głębią ostrości i samą ostrości nieosiągalną przy fotografowaniu za pomocą jednego zdjęcia z bardzo dużą przysłoną (znaczący spadek ostrości przy dużej wartości przysłony). 

  

 

 


 

FOTOGRAFIA WIZERUNKOWA

 


 

Fotografia portretowa wymaga dużego zaangażowania zarówno od modela jak i od fotografa. Wykonuję sesje zdjęciowe ludzi z przeznaczeniem do fotografii reklamowej, jako samodzielne fotografie oraz jako elementy dalszej postprodukcji. Zdjęcia są wykonywane w warunkach studyjnych oraz aranżowane w plenerze. Fotografia wizerunkowa skierowana jest do firm i ludzi, dla których ukazanie odpowiedniego wizerunku ma wpływ na ich postrzeganie.

 

Sesje portretowe:

  •   biznesowe
  •   kreatywne
  •   eventowe
  •   społeczne
  •   artystyczne