Zajmuje się fotografią studyjną i plenerową. Moją pasją są panoramy fotograficzne, które wykorzystuję w fotografii komercyjnej jak i we własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuję się różnorodnymi technikami, w tym HDR-em, multiplikacją głębią ostrości, stereoskopią, fotografią w podczerwieni. 

 

 

Od lat uprawiam fotografię przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy przemysłowe zdobywam wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach. Tworzę limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie®, który jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji.

 

 

Sesje studyjne komercyjne jak i artystyczne wykonuję we własnym stworzonym do tych celów studiu fotograficznym (powierzchnia: 200 m2, wysokość: 5 m, oświetlenie światło błyskowe i filmowe ciągłe. Studio posiada rekwizytornię, możliwość wykonywania  make-upu oraz zaplecze cyfrowe do postprodukcji. W studio oprócz fotografii stołowej jest możliwość tworzenia rozbudowanych planów fotograficznych i filmowych.  

 

 

Moje fotografie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji, Emiratach Arabskich. Moje archiwum fotograficzne to ponad 200 tys. zdjęć, w tym  ponad  8 tys. panoram (cylindrycznych, sferycznych, macro i gigapixelowych) z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. 

 

 

Prowadzę seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Zakres seminariów: fotografia artystyczna, panoramiczna, reklamowa oraz technik stosowanych we współczesnej fotografii cyfrowej. 

 

Zapraszam do współpracy. 


 

Marek Czarnecki (artysta fotografik)           Tel. 609 613 400       E-mail