KILKA SŁÓW O MNIE


 

Jestem artystą fotografik, doktorem sztuki filmowej - doktorat na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w PWSFTviT im. L. Schillera w Łodzi. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Znajduję się w czołówce najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie. Zajmuje się fotografią studyjną i plenerową. Moją pasją są panoramy fotograficzne, które wykorzystuję w fotografii komercyjnej jak i we własnych działaniach artystycznych. W swoich pracach posługuję się różnorodnymi technikami, w tym HDR-em, multiplikacją głębią ostrości, stereoskopią, fotografią w podczerwieni. 

Od lat uprawiam fotografię przemysłową, fotografując różnorodne formy architektury przemysłowej w Polsce, Niemczech, Rumunii i Rosji. Za panoramy przemysłowe zdobywam wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach. Tworzę limitowane kolekcje swoich prac, opatrzone Certyfikatem Digigraphie®, który jest świadectwem i gwarancją najwyższych standardów w cyfrowej reprodukcji prac artystycznych, spełniającym oczekiwania muzeów, galerii i odbiorców limitowanych edycji. Moje fotografie znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą m.in. w Japonii, Rosji, Rumuni, Niemczech, Francji, Emiratach Arabskich. Moje archiwum fotograficzne to ponad 200 tys. zdjęć, w tym  ponad  8 tys. panoram (cylindrycznych, sferycznych, macro i gigapixelowych) z różnych zakątków Polski, Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. 

Prowadzę seminaria autorskie w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Zakres seminariów: fotografia artystyczna, panoramiczna, reklamowa oraz technik stosowanych we współczesnej fotografii cyfrowej. 

 


 

 NAGRODY

(czytaj więcej ...)

 


 

WYSTAWY

(czytaj więcej ...)

 


PRZYNALEŻNOŚĆ DO ORGANIZACJI / KWALIFIKACJE ZAWODOWE 


 

Należę do elitarnych organizacji i towarzystw, skupiających wybitnych twórców obrazu, w których uzyskałem kwalifikacje zawodowe: 

- MPA - The Master Photographer Association,  tytuł Associateship w dziedzinie fotografii reklamowej (UK); 

- IAPP - International Association of Panoramic Photographers (USA); 

- BIPP - British Instiitute of Professional Photography, tytuł Associateship w dziedzinie fotografii reklamowej (UK).

- FEP - Federacja Europejskich Fotografów z siedzibą w Brukseli przyznała QEP (Qualified European Photographer) wykwalifikowany europejski fotograf w dziedzinie fotografii reklamowej, 
            potwierdzający najwyższe międzynarodowe standardy artystyczne i techniczne (Belgia)

 

 

 


Art Digigrapher


 

Rada Kwalifikacyjna firmy EPSON na podstawie złożonej aplikacji przyznała mi tytuł Artysty Digigraphie, w uznaniu za wysoki poziom artystyczny i zaangażowanie na rynku sztuki. 

 

 

 


PROJEKTY ARTYSTYCZNE 


Jestem twórcą wielu projektów artystycznych, m. in. 

- 2000 lat PRZED - 2000 lat PO

- Miasta Kujaw i Pomorza

- Kujawsko - Pomorskie panoramy Wisły

- Wojna Mediów

- Nasz Bezpieczny Świat

- Przestrzenie Kujawsko - Pomorskie 3D

- Wieloportrety osobiste

- Toruńczycy z wyboru

 

 


ALBUMY I WYDAWNICTWA AUTORSKIE


 

 "Kujawsko-Pomorskie panoramy Wisły" (Polska, 2017), "Nasz Bezpieczny Świat" (Polska, 2016), "Przestrzenie Kujawsko-Pomorskie w 3D" (Polska, 2015), „The Best of Panoramas” (Niemcy, 2009), „Herbs and Spices” (Niemcy, 2009); „Berlin” (Niemcy,2009); „Dubai” (Niemcy,2009), „Koeln” (Niemcy,2009), „Herbs & Spices” (Niemcy, 2009), “Nuremberg” (Niemcy, 2009), “Stuttgart” (Niemcy, 2009), “Polen of panoramic” (Niemcy, 2009), „Tall Ships” (Niemcy, 2009), “Nature Black and White” (Niemcy, 2009), „Toruń” (Polska, 2006), „Szlak Piastowski” (Polska, 2005), „Wojna Mediów” (Polska, 2004),  „Marriot” (Polska, 2003), „Gniezno. Katedra Prymasowska” (Polska, 2003), „Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu” (Polska, 2003), „Panoramy Torunia” (Polska, 2003).